Jt Design Logo

Czy warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Czy warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Autor wpisu: JT DesignJT Design 2564 wyświetleń

JTDESIGN.PL - Projektant Wnętrz Wrocław /  BLOG

Cel – wymarzona przestrzeń!

Stając w obliczu wyzwania, jakim niewątpliwie jest urządzanie wymarzonego mieszkania bądź domu, często zastanawiamy się nad tym, czy zaufać własnej koncepcji i gustowi estetycznemu, czy może skorzystać z pomocy projektanta wnętrz. Jest to wprawdzie opinia projektanta wnętrz, ale uwierzcie Państwo, że wyobraźnia przestrzenna, poczucie piękna i estetyki to talent, który został dany jedynie nielicznym z nas.

Wydawać by się mogło, że każdy doskonale wie czego oczekuje od swojego wnętrza. Szczególnie biorąc pod uwagę mentalność ludzi w naszym kraju – że na wszystkim najlepiej znam się SAM. Mieszkanie ma być przytulne, komfortowe i funkcjonalne – co to za problem? Dopiero podczas prac remontowych uświadamiamy sobie, że przedsięwzięcie, na jakie się porwaliśmy nie jest tak łatwe, jak wydawało się na początku.

Przeglądając magazyny wnętrzarskie, uzmysławiamy sobie, że sposób urządzania mieszkań znacznie ewaluował w porównaniu z tym, sprzed choćby kilku lat. Wtedy wystarczyło pomalować ściany czy położyć tapetę, wstawić niezbędne meble – i mieszkanie było gotowe. W dobie ogromnej ilości rozwiązań technologicznych, niebanalnych materiałów wykończeniowych, dizajnerskich mebli, artykułów dekoracyjnych oraz chęci zaimponowania rodzinie i znajomym – oczekiwania są coraz większe. Obok efektu wizualnego, niezwykle ważnym aspektem jest funkcjonalność i organizacja przestrzeni. Dla osiągnięcia wymarzonego efektu niezbędne są nietuzinkowe rozwiązania, które jak na złość – wcale nie są takie oczywiste.

Architekci wnętrz dysponują z reguły dużą wiedzą branżową, nadążają za nowościami ofertowymi danych producentów, uczestniczą w szkoleniach i targach branżowych – co daje im możliwość bycia na bieżąco w świecie dizajnu. Dysponując fachową wiedzą, profesjonalny projektant wnętrz zaproponuje optymalne rozwiązanie dla określonego przez Inwestora budżetu na aranżację wnętrza. Dzięki temu klient oszczędza czas potrzebny na poszukiwania produktów i ma gwarancję, że nabył go w korzystnych cenach. Uwzględniając fakt, że dobry projektant jest w stanie zaoferować swoim klientom nawet kilkunastoprocentowe zniżki w większości salonów wyposażenia wnętrz i u wykonawców, może się okazać, że zatrudnienie projektanta będzie źródłem oszczędności a nie dodatkowych kosztów. Przy podejmowaniu decyzji warto też uwzględnić ilość czasu zaoszczędzonego na wizytach w sklepach z elementami wykończeniowymi.

Należy również pamiętać, że każdy architekt ma zespół zaufanych, sprawdzonych podwykonawców – stolarzy, szklarzy czy kamieniarzy – co eliminuje rozterki związane z poszukiwaniem uczciwych podwykonawców, nerwy zdarte przy „fachowcach” oraz niepewność czy prace wykończeniowe wykonywane są właściwie. Wieloletnia współpraca z partnerami skutkuje bardzo dobrą komunikacją między nimi, a owocem tego jest perfekcyjny przebieg inwestycji.

Rozważając alternatywę samodzielnego przeprowadzania prac i zatrudnienie profesjonalisty powinno paść podstawowe pytanie – jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Jeśli ma być po prostu schludnie – nie ma nad czym się zastanawiać. Natomiast jeśli oczekujemy czegoś więcej, pomoc specjalisty wydaje się być niezbędną, bowiem stworzy on projekt w pełni dopasowany do Twoich potrzeb. Efekt wizualny z pewnością będzie zachwycał Ciebie i Twoich gości przez lata!

 


Kontakt

Nazwa firmy:
Biuro projektowe JT DESIGN Justyna Tatys
Adres:
Galeria Wnętrz Domar
:
ul. Braniborska 14
:
53-680 Wrocław
Telefon:
+48 602 123 085
E-mail:
biuro@jtdesign.pl
WWW:
www.jtdesign.pl